Bazénová fólie má více významů

11 Srp

Bazénová fólie má více významů

Dnešní doba je plná různých stresujících vlivů, které na nás číhají na každém kroku, a tak se mnozí z nás přesvědčí o tom, že je přece jen výhodnější, nežli bloumat v ulicích města a vyhledávat vhodnou restauraci, připravit něco k snědku doma, pozvat přátele a užít si společné chvíle na zahradě, a třeba i v menším nadzemním bazénku. Postačí k tomu docela obyčejný zmrzlinový pohár se šlehačkou, dobrá „brazilská“ káva, vychlazený džus, ovocný koktejl a hlavně klid a pohoda, kdy vás doma nikdo „neotravuje“ svými nepříjemnostmi a osobními problémy.

venkovní bazén

Malý zahradní bazén se může stát zdrojem zábavy po celé léto a vy jej pouze potřebujete zabezpečit tak, aby vyžadoval co nejméně údržby. Budete k tomu potřebovat filtrační zařízení, přípravky pro desinfekci vody a mimo jiné i bazénovou fólii. Vlastně dvě.

První z nich bude geotextilní, a tu položíte na opravený terén před pokládkou bazénu na zemský povrch. Bude jej chránit před poškozením dna a před rozvojem hniloby a plísní. Druhá fólie je nutná pro zabezpečení hladiny před nečistotami z ovzduší v době, kdy se v nádrži nikdo nekoupe.

teploměr v bazénu

Hladinová fólie má však ještě další důležitou funkci, a sice brání odpařování vody, abyste ji nemuseli neustále dolévat. Každý den se z otevřené hladiny za teplého počasí odpaří několik desítek litrů tekutiny, takže vám bude hladinová fólie s bublinkami šetřit i vaši peněženku. A proč jsou vlastně na hladinové fólii ty vzduchové bublinky? Není to kvůli tomu, aby zahřívaly vodu díky slunci a efektu optické lupy, ale slouží k tomu, aby se fólie nepotopila na dno a setrvala na hladině.

A když už jsme se zmínili o teplotě vody v nádrži, bazénová fólie napomáhá k udržení její optimální hodnoty jakožto izolační vrstva, takže se další úspora objeví v nižších nákladech na ohřev vody, i kdyby se jednalo o ohřev solární.

By