Rubrika: Zábava

6 Kvě

Netradiční silvestrovská zábava

Silvestr u televize, nebo na náměstí se sklenkou svařeného vína, je spíše známkou nudy, v očekávání, že se o pobavení bude starat někdo druhý. Co raději vyměnit pasivní zábavu za něco akčnějšího, uvolnit se a spontánně rozesmát?
ohňostroj na nový rok

Dones R

Jeden z hráčů určí písmeno abecedy a ostatní se snaží donést v určitém časovém limitu co nejvíce předmětů, které začínají na toto písmeno. Tato hra se často objevovala na skautských táborech, ovšem Silvestr lze zpestřit tím, pochopitelně za vhodných podmínek a se souhlasem ostatních, že vítěz v každém kole svlékne jednu část oděvu z libovolně zvoleného protihráče. Hra se chýlí k závěru, jakmile první aktéři končí ve spodním prádle.
šampaňské sklo

Foukaná

Docela nevinná zábava, ale na Silvestra vás rozproudí do slušných obrátek. Budete potřebovat pingpongový míček, a pokud není k dispozici, tak alespoň kuličku z papíru. Dvě družstva se postaví proti sobě k hladkému stolu a snaží se předmět odfouknout na protější stranu směrem k soupeřům. Nevěřili byste, jak náročná legrácka vás čeká.

Ledová kostka

Silvestr se rozbíhá do slušných obrátek, alkohol v krvi je zatím jen náznakem, tak bychom mohli zkusit třeba ledovou kostku. Vytvořte dvě družstva, s počtem v každém z nich alespoň po čtyřech hráčích, a každému družstvu svěřte do rukou velkou kostku ledu (cca 7 x 7 cm.) Cílem hry je udržet led co nejdéle v pevném stavu. Prohrávají ti, kterým se led dříve rozpustí.

Fotografické experimenty

Ke hře postačí docela obyčejný foťák z chytrého telefonu. Kdo je na řadě, ten má za úkol vyfotit detail nějakého předmětu uvnitř vedlejších místností, a ostatní pak musí uhodnout, o co se jedná. Zdá se to na první pohled velmi primitivní, ovšem tento rébus bývá častokrát tak obtížný, že se jej nedaří rozluštit. Vyzkoušejte a uvidíte.
šumivé víno

Odvážný kvíz

Mohou se do něj pustit opravdu jen ti, kteří se navzájem dobře znají, a kde nehrozí žádné faux pas, nebo nepříjemné invektivy. Je známo, že takové soutěže bývají předzvěstí sexuálního sblížení a tomu se také přizpůsobují jednotlivé otázky kladené doslova na tělo. Hra spočívá v tom, že se spolu žijící pár otočí k sobě zády (na židlích) a na dotaz třetí osoby odpovídají každý sám za sebe pouze zdvižením ruky s kartičkou, kde je odpověď stručnou formou jako ANO nebo NE. Může jít o otázky např.: „Dáváte přednost dlouhé předehře, nebo jdete rovnou na věc?“ Anebo: „Preferujete raději klasického misionáře, nebo naopak často experimentujete?“ Hry podobného typu mívají na Silvestra nesmírnou oblibu, pochopitelně je třeba dodržet určitou úroveň, namísto vulgárních výrazů jsou mnohem působivější jemné niance, čímž dáváte také prostor nekonečné lidské fantazii.

21 Led

Závislost na Pokémonech vydávaná za zábavu pro děti i dospělé

Populární hra Pokémon pohltila osobní životy mnoha lidí. Několik z nich jsem měla možnost poznat před příchodem této hry a porovnat jejich bývalý život s tím, jak vypadá nyní.
Skupina dětí hrající si na mobilech
Původně se jednalo o zdánlivě nevinnou zábavu, která čerpala z kdysi oblíbeného fenoménu kresleného seriálu Pokémon. Hra je postavena na mapování prostředí prostřednictvím informací získaných od samotných hráčů. Je koncipována především na mobil, který nosíme všichni neustále u sebe a je nám tak umožněno zapnout hru prakticky kdekoli a kdykoli. Usnadňuje nám čekání na zastávkách autobusů, jízdu dopravními prostředky a v neposlední řadě i školní výuku nebo třeba nudný oběd s kolegy. Úkoly plněné ve hře lze kdykoli přerušit a opět se k nim vrátit, takže se vyplatí zapnout ji i na pouhých pár minut.
I když je postavena na fyzickém procházení nových území a zdánlivě by se zdálo, že vede k pobytu venku, opak je pravdou. Lidé zahledění do mobilních telefonů nevnímají své okolí a postupně přestávají být schopni komunikace s ostatními bez souběžného hraní. Jsou nervózní, roztěkaní, samotná společnost ostatních je nenaplňuje. Stávají se závislými.
Hra Pokémon na obrazovce
U některých to došlo k tomu, že už jim nestačí jedno zařízení, na kterém by si obrazovku rozdělili na dvě části, ale mají potřebu zaměstnávat i tu poslední část pozornosti, která jim zbyla pro okolní svět. Potkáte je venku nejčastěji s víkem od krabice nebo jinou podložkou, na které si nesou mobilů několik a hrají souběžně na několika účtech.
V rámci hry jsou pořádány zdánlivě sociální akce, takzvané „eventy“, kdy se na jednom místě sejde větší množství hráčů, kteří se pohybují v předem vymezeném území. Hráči spolu téměř nekomunikují, veškerá interakce probíhá na úrovni nejnutnějších slov pro úspěšné dokončení akce. Lidé závislí na hře si zvyknou vídat se prakticky jen s dalšími hráči, kterým posílají virtuální dárky získané ve kře. Osvojují si asociální návyky a postupně se stávají nebezpeční sami sobě a to hlavně ve velkých městech, kde namísto provozu sledují při chůzi obrazovky mobilních telefonů.
Dvě děti hrající si na mobilech
V Brně a dalších velkých městech nedávno proběhla kampaň, jejímž cílem bylo upozornit právě na nebezpečí používání mobilních telefonů během pohybu napříč městem. Na chodnících a silnicích byly zakresleny obrysy mrtvých lidí, které měly znázornit, k čemu taková nepozornost může vést a bohužel už skutečně v nejednom případě vedla. To jsme se stále nepoučili?

4 Čvc

Budování permakulturní zahrádky může být i zábava

Základními principy permakulturního zahrádkaření jdou ruku v ruce s moderními trendy společnosti, patří mezi ně:
· Postupné zlepšování kvality zeminy skrz pěstování vlastní potravy
· Využití každého volného prostoru včetně toho vertikálního
· Implementace systémů, které napomáhají zadržet vláhu v zemi
· Optimalizace produkce bez použití chemických postřiků a syntetických hnojiv
Pokud alespoň s některým z těchto konceptů souzníte, zvažte založení takovéto zahrady. Jak na to?
pěstování zeleniny
1. Začněte na papíře
Důležitou součástí je samozřejmě samotný design, zvlášť potom, pokud máme omezený prostor. Nejprve si tedy celý prostor rozdělte do jednotlivých zón – nejblíž k domu sadíme rostlinky, které nejčastěji používáme (např. bylinky). Při výsadbě stromů zvažte, zda mohou svými kmeny podpořit i další rostliny, které by se po nich pnuly vzhůru. Alternativně také existují různé chytré aplikace pro plánování záhonů a plodin.
2. Vyberte si záměr
Chcete vyprodukovat co nejvíce nebo co nejméně zalévat nebo vybudovat zahrádku, která se bude starat sama o sebe? Vyberte si z množství záměrů a podle toho se orientujte dále.
3. Sepište si seznam zeleniny/ovoce, které často kupujete
Je asi hloupost sadit 30 sazenic rajčat a pouze jeden řádek mrkve, pokud často vaříte vývar a zároveň úplně nemusíte saláty nebo rajskou omáčku. Vyberte si množství rostlin, které budete schopni zpracovat a zkonzumovat plus nějaký nadbytek v případě napadení parazity nebo jiných rizik.
4. Zasaďte dle plánu
5. Hnojte a starejte se
Pro hnojení se v permakulturním pěstitelství využívá vlastní kompost nebo živočišný hnůj. Plevel nebudete muset tak často plít, pokud na holou zem pořídíte mulč. Může se jednat o rozdrcenou kůru, hromadu posekané trávy nebo rozdrcených listů. Zároveň tak zabráníte nadměrnému odpařování vody ze země.
kaktusy s květináčku
6. Sklízejte a zpracujte
Na konci sezóny skliďte svůj úspěch a nezapomeňte zeleninu vhodně uskladnit nebo zpracovat, aby veškerá vaše práce nepřišla vniveč.
7. Rotujte a opakujte
V zimě, když zrovna nezahrádkaříte, sedněte si k papíru a navrhněte si nový design pro příští sezónu. Je nutné různé druhy rostlin rotovat, jelikož každá hraje jinou roli v kontextu půdní výživy.

9 Čvc

Jak si užít léto co nejvíce

Kdo by nebyl rád, když může vzít rodinu někam na výlet. Děti se těší už od samého rána a připraví si vše potřebné. Společně strávené chvíle patří určitě mezi ty nejkrásnější. Jakmile nastanou horké letní dny nebo dokonce týdny, plánování našich výletů se zaměřuje jen na jediné. Na to, kde najít vhodné osvěžení. Hledáme výlety, které mají za cíl nejrůznější koupaliště, rybníky a přehrady. Den strávený u vody poskytne všem úlevu a osvěžení.

bazén

Jak často si můžete výlet k vodě dopřát?

Určitě ne tak často, jak byste si přáli. Přes týden jsou pracovní povinnosti natolik vyčerpávající, že nemáte možnost strávit zbytek dne jinak než doma. Na výlety zbývají jen víkendy a jak už to zákon schválnosti říká, zrovna v době, kdy máte volno, bude počasí pro koupání nevhodné. Co na tom, že celý týden bylo nádherně. Přijde páteční večer, vy se těšíte na koupání a už se na obloze objevují první mraky. Od sobotního rána jen déšť a studený vítr.

voda

Jak si dopřát koupání v pohodlí domova?

Řešení je samozřejmě snadné. Mnoho z nás nemá možnost po pracovní době vyrazit na koupaliště, proto je třeba mít dokonalé koupaliště nadosah. A to na vlastní zahradě. Stačí pár minut a můžete se nechat obejmout uklidňujícím proudem vody. Žádné dlouhé chystání, žádné dlouhé převlékání, žádná dlouhá cesta. Jen pár kroků a skok do vody. Zahradní bazén si pořiďte co nejdříve i vy! Vaše děti se do něj rychle zamilují! Najednou vás nebudou trápit výčitky, že děti nemají doma dostatek zábavy. Vaše zahrada bude místem naplněným veselou náladou pokaždé, když děti obléknou plavky. Přípravky pro ošetření bazénové vody https://eshop.techneco.eu/ se postarají o bezpečné a hygienické podmínky po celé léto. Budete moci trávit společně chvíle plné radosti a veselé nálady. Objednejte si vše potřebné co nejdříve a nejkrásnější léto pro vaši rodinu může začít.

26 Kvě

Vyzkoušejte, co dokážou zvýšené příjmy bílkovin

silueta, obezita, hubnutí

Mnoho lidí by chtělo zhubnout, ale jen velmi málo lidí je ochotných pro to něco udělat. Co kdybyste se rozhodli konečně s touto záležitostí něco udělat, a to vybrat si tu správnou cestu v podobě ketodiety? Uvidíte, že je vskutku o co stát, o čemž by vám mnoho povědět mnoho lidí, kteří mají s tímto stravováním své zkušenosti. Jde opravdu o zaručený způsob, jak zhubnout, což je prokázané mnohými odborníky, kteří se zabývají výživou již mnoho let. Poznejte proto výhody tohoto stravování a dopřejte si způsob, kterým rozhodně zhubnete.

Je to jednodušší, než si myslíte

Proč byste všechno měli řešit složitě, když existuje mnohem jednodušší a osvědčenější způsob? Uvidíte sami, že s ketodieta budete spokojeni. Jde o skvělý způsob stravování, při kterém nebudete mít jedinou starost o to, co si máte dát na jídlo. Všechno totiž budete mít již předem zajištěné, což vám určitě ušetří plno starostí a zaručí se o vaši maximální spokojenost. Skoncujte proto s nepříjemnostmi této oblasti a udělejte rozhodující krok, který odstartuje vaší cestou za krásnějším tělem.

Proč se rozhodnout právě pro ketodietu?

Nebudete hladovět
Vaše tělo se celkově pročistí od volných radikálů
Absolutně žádná starost o jídelníček na další dny
Nebudete muset přehnaně vařit
Dostane se vám všeho, co potřebujete

salát, ovoce, zelenina, sýr

Pokud chcete mít zkrátka jistotu, že vaše tělo bude konečně hubenější, zde máte možnost, jak toho dosáhnout. Nebojte se tedy vyzkoušet, co tohle stravování dokáže, a dopřejte si konečně příležitost, jak se svým tělem něco udělat. Je to opravdu jednoduché a dostupné, tak toho neváhejte využít, určitě budete nadšeni. Konečně budete moci se svým tělem udělat, čehož byste měli využít opravdu na sto procent, neboť jen tak dosáhnete kýžených výsledků, které přijdou velmi brzy.

26 Kvě

Vyzkoušejte, co dokážou zvýšené příjmy bílkovin

silueta, obezita, hubnutí

Mnoho lidí by chtělo zhubnout, ale jen velmi málo lidí je ochotných pro to něco udělat. Co kdybyste se rozhodli konečně s touto záležitostí něco udělat, a to vybrat si tu správnou cestu v podobě ketodiety? Uvidíte, že je vskutku o co stát, o čemž by vám mnoho povědět mnoho lidí, kteří mají s tímto stravováním své zkušenosti. Jde opravdu o zaručený způsob, jak zhubnout, což je prokázané mnohými odborníky, kteří se zabývají výživou již mnoho let. Poznejte proto výhody tohoto stravování a dopřejte si způsob, kterým rozhodně zhubnete.

Je to jednodušší, než si myslíte

Proč byste všechno měli řešit složitě, když existuje mnohem jednodušší a osvědčenější způsob? Uvidíte sami, že s ketodieta budete spokojeni. Jde o skvělý způsob stravování, při kterém nebudete mít jedinou starost o to, co si máte dát na jídlo. Všechno totiž budete mít již předem zajištěné, což vám určitě ušetří plno starostí a zaručí se o vaši maximální spokojenost. Skoncujte proto s nepříjemnostmi této oblasti a udělejte rozhodující krok, který odstartuje vaší cestou za krásnějším tělem.

Proč se rozhodnout právě pro ketodietu?

Nebudete hladovět
Vaše tělo se celkově pročistí od volných radikálů
Absolutně žádná starost o jídelníček na další dny
Nebudete muset přehnaně vařit
Dostane se vám všeho, co potřebujete

salát, ovoce, zelenina, sýr

Pokud chcete mít zkrátka jistotu, že vaše tělo bude konečně hubenější, zde máte možnost, jak toho dosáhnout. Nebojte se tedy vyzkoušet, co tohle stravování dokáže, a dopřejte si konečně příležitost, jak se svým tělem něco udělat. Je to opravdu jednoduché a dostupné, tak toho neváhejte využít, určitě budete nadšeni. Konečně budete moci se svým tělem udělat, čehož byste měli využít opravdu na sto procent, neboť jen tak dosáhnete kýžených výsledků, které přijdou velmi brzy.