Rubrika: Dům a byt

6 Kvě

Úklid po malování

Uklidit prostory po malování je někdy obtížnější a zabere více času než malování samotné. Navíc je to asi jen pro málokoho radostná práce. Co naplat, udělat se ale musí.
S úklidem si výrazně můžeme pomoci již před samotným malováním. Pokud nebudeme zbytečně šetřit každou korunu a zakoupíme kvalitní folii a pásky v dostatečném množství. Tyto dva materiály jsou alfou a omegou rychlosti úklidu po malování. Dá se dokonce i tvrdit, že pokud si dáte na zakrývání nemalovaných ploch záležet, můžete se úklidu a mytí skvrn vyhnout zcela.
barva na plechovce
Jak to tedy provést, aby úklid zabral co nejméně času a energie?
Především folii opravdu přepečlivě upevněte na vše, co nemá být malováno. Oblepte rámy oken a dveří. Pečlivě folii přichyťte k parapetům. Malířskou lepicí páskou, přelepte všechny vypínače, vstupy antén a zásuvky. Totéž udělejte, pokud máte ve zdech nějaké větrací průduchy.
Pokud máte pokoj úplně vystěhovaný a prázdný zakryjte podlahovou krytinu. Opět pomocí pásky přichyťte folii po všech stranách místnosti. Nevynechejte žádný výklenky či atiky. Můžete zkusit folii v různých místech plochy pokoje proříznout a získat tím prostor, kudy vytlačíte vzduch, který se pod folií drží. Zároveň v tomto místě přichytnete pomocí pásky folii k ploše podlahy. Zamezíte tím shrnutí folie a následnému uvolnění od stěn.
Po vymalování pokoje je rozhodující abychom folii a další krytí uvolnili co nejdříve. Při strhávání folie dávejte ještě pozor, aby barva, která se na ní nahromadila, z ní naší manipulací neskápla na podlahu či nábytek. Pokud se podaří folii uklidit ještě v době, kdy barva ještě nestačí zaschnout, bude umytí potřísněných míst velice jednoduché.
malíř pokoje
Pokud necháme úklid po malování na druhý den, bude souboj se zaschlými kapkami barvy už velice obtížný. Kvalitní malířské barvy se vyznačují vysokou přilnavostí. Mají také tu vlastnost, že zaschlá barva jde v podstatě jen velice obtížně znova rozpustit vodou. Proto větší zaschlé kapky nejdříve narušíme nějakou ostrou škrabkou. Při této práce musíme být velice opatrní, abychom čištěnou plochu natrvalo nepoškodili mechanicky.
Takže shrnuto a podtrženo. Při malování je důležité předem myslet na pořádek, dbát na prevenci a pečlivě si vše připravit. V takovém případě, bude malování bytu radostí.

6 Kvě

7 důvodů, proč je koberec vždy dobrá volba.

1. Koberec schová nevzhledné pokládky:
Zanechalo dlouhodobé užívání vaší podlahy na ní stopy? Nevypadá podlaha už podle vašich představ? Některé věci, například defekt v parketě, můžete v klidu zakrýt kobercem. Často si ušetříte nákladnou obnovu.
Tip:Pokud vaše schodiště chcete pokrýt kobercem, určitě byste měli věnovat pozornost tomu, aby měl protiskluzovou vrstvu. Lepidlo musí být přizpůsobeno materiálu schodů (dřevo nebo žula).
velké oči psa
2. Koberec je dekorativní:
Pouze váš vlastní styl dělá domov domovem. Dáváte přednost skandinávskému stylu bydlení? Jste přítel moderny nebo romantiky? Každopádně je koberec vhodný pro každý typ domova a snadno a rychle přispívá k atmosféře, kterou si přejete pro své prostory.
Tip: Milovníci přírody si vybírají koberce ze sisalu nebo z hrubé vlny. Pro moderní vkus je vhodné zvolit abstraktní vzory nebo černobílé koberce s vysokým vlasem. Hravé, okrasné vzory vyzařují romantickou náladu. Můžete také snadno kombinovat několik stylů, pak byste měli dbát jen na to, aby se motivy nebo barvy opakovaly, aby radostná směs fungovala harmonicky.
3. Koberec zvýrazňuje:
Trendy se mění rychleji než osobní vkus. Proto nakupujeme nábytek nadčasových tvarů a neutrálních barev.Pohovka, křeslo nebo stůl by nám měli sloužit co nejdéle. Pokud máme náladu a touhu po změně, můžeme jí rychle a levně provést pomocí koberečku. Model v elegantním designu nebo v okouzlujících barvách učiní z obvyklého jednotvárného interiéru něco zvláštního.
Tip: Nápadné koberce potřebují prostor, aby zapůsobily. Ujistěte se, že nohy nábytku jsou umístěny v párech na koberci nebo kolem něj: buď všechny čtyři nohy nábytku jsou na koberci, nebo polovina nebo žádné nohy.
lampa nad gaučem
4. Koberec vytváří příjemnou atmosféru:
Koberce byly vynalezeny k zahřátí. Byly využívány po staletí nomádskými národy k izolaci podlah a stěn jejich stanů. Dokonce i v našich bytech zůstává důležitou tato základní vlastnost: koberec hřeje.
Tip: Načechrané materiály, jako je vlna nebo směs bavlny, mají útulný efekt a uchovávají teplo.
5. Koberec chrání podlahu:
Zvláště židle rychle zanechá otiskyna podlaze. A pak také něco čas od času spadne. Koberec však zabrání poškrábání.
Tip: Židle můžete umístit na ploché tkané koberce.
6. Koberec sjednocuje:
Velké pokoje vyžadují strukturu. Koberec to může udělat: diskrétně zajišťuje orientaci a nevypadá tak tvrdě jako stěny nebo police, které vyčnívají do místnosti.
7. Koberec probouzí vzpomínky:
Nikdy není pozdě pořídit si koberec, který vám připomene dovolenou třeba v Maroku a mít tak vzpomínku z výletu na své podlaze či stěnách.
Tip: Koberce jsou jedinečné ve zpracování v dané oblasti a vyznačují se skutečností, že nikdo není přesně stejný. Nesrovnalosti vyprávějí o životě
mimo industrializaci.

22 Lis

Výhodná hpotéka

Vzpomínám si na ty časy a pěkné doby, kdy jsem s rodiči a sourozenci vyrůstala na ulici, kde nás bylo opravdu hodně dětí. Jenom si ale prosím nemyslete, že jsme vyrůstali na ulici, někde venku pod mostem. Já myslím to tak, že tu byla opravdu velká ulice, kde byly řadové domy, kde nás bylo opravdu hodně. Taky bylo velké štěstí, že v celé řadovce, v celé ulici byly děti, které byly v našem věku. Takže jsme si opravdu měly vždycky s tím hrát. V té době, kdy jsem vyrůstala, nebyly vůbec mobilní telefonní ani počítače, takže my děti jsme si hrály opravdu od rána do večera venku. Vzpomínám si, že jakmile jsme třeba se sourozenci a dalšími kamarády přišli domů ze školy, tak jsme jenom batoh hodili rychle na zem a utíkali jsme ven si hrát. Kolikrát nás ani rodiče nemohli dostat domů, jak jsme si stále chtěli s dětmi venku hrát.

Hypotéka se někdy vyplatí.

To nyní už tak nevidím, protože spíše vzácné, když si děti hrají venku místo toho, aby seděly doma na počítači. Takže i když jsem potom já měla své děti, tak jsme si s přítelem řekli, že chceme velký dům na vesnici, to kvůli dětem. Přemýšleli jsme, jaká hypotéka pro nás bude nejlepší. Moji rodiče mi říkali, že nejlepší hypotéka je nebankovní hypotéka. A s přítelem jsme ze začátku vůbec nevěděli, co nebankovní hypotéka všechno obnáší. Takže jsme se samozřejmě podívali na webové stránky americkahypoteka.cz, které jsou přehledné a opravdu tam najdete všechny odpovědi, které chcete zrovna vědět.

Na hypotéku jsou nutné peníze.

A dozvěděla jsem se, a že nebankovní hypotéka je opravdu skvělá a že je velice oblíbená mezi lidmi. Je to skvělý finanční produkt, který není úplná novinka, ale je opravdu hodně známá a mají ji hodně lidí rádi. Moji rodiče prý taky měli nebankovní hypotéku a jsou z ní prý velice spokojení. Takže jsme se s přítelem dohodli, že tuto nebankovní hypotéku taky zkusíme a uvidíme, jak to bude všechno klapat. A dali jsme si taky nízké úroky, což se nám hodí, protože plánujeme velkou rodinu, tak se nám peníze budou vždycky hodit.

16 Říj

Máte rádi výlety a na ně vyrážíte každý volný víkend

Na příští rok chcete udělat velkou změnu, která se bude týkat vás všech. Podařilo se vám objevit nádherný pozemek u lesa, v dosahu jsou inženýrské sítě a místo na letní koupání je tam také. Pozemek jste již za společné peníze koupili, nechali jste si ho rozparcelovat a nyní uvažujete postavit si na něm malé chatky, takové, co jsou pro každou rodinu vyhovující. Aby tam byla nejen kuchyňka, ale také koupelna a pokoje na odpočinek. Ale plán už tak moc nevyšel, není materiál na stavby, chybí desky, fošny, latě, cihly, malta, plechy na střechu. Není prostě nic, sklady obchodníků jsou prázdné a výroba nějak nefunguje. Takže co nyní uděláte, všichni se už těší na příští rok, že budou mít vlastní základnu. A z té základny budou podnikat plánované výlety po okolí. Nemusíte být smutní, máme pro vás řešení, a to velmi rychlé a to tak rychlé, že můžete mít vlastní domky pod stromeček. Jedná se o mobilní domy prodej https://www.lavarohouse.cz/

mobilní dům starý

Ano, tady je řešení, můžete mít mobilní dům opravdu rychle. A bude tam nejen kuchyňka, ale také koupelna a pokoje na odpočinek, a to není všechno. Bude to totiž se vším všudy, to znamená, že nejen že bude tento dům dobře zateplený, ale také zařízený vším potřebným. Kuchyně bude mít sporák, lednici, myčku nádobí, jednotlivé pokoje budou vybavené skříněmi, pohovkami, křesly, stoly, koupelna bude mít sprchovací kout, a toaleta bude také komplet. Každá rodina si vybere ze široké nabídky svůj vlastní mobilní dům, který si nechá dopravit na pozemek a napojit na inženýrské sítě.

šetříme na mobilní dům

Mobilní dům můžete mít nejen úplně nový, ale také použitý, ten je samozřejmě levnější. Ale také je kompletně zařízený vším potřebným pro rodinný život. A máte vyhráno, na jaře už vysadíte ovocné stromky, a můžete si užívat. To znamená zakládat záhony, skalky, jezírka, zídky. A potom hurá na výlety po okolí vaší několika rodinné základny.

7 Dub

Zajímavosti týkající se bazénu

Uvažujete o koupi vlastního zahradního bazénu? Určitě se jedná o dobrou investici, které nebudete litovat. S vlastní vodní plochou jsou však spojené i různé starosti, ovšem také zajímavosti. Co se týče těch starostí, ty souvisí hlavně s hygienou. Je potřeba vodu neustále čistit, jinak se vám také může klidně stát, že se nakazíte nějakou nepříjemnou nemocí. Naštěstí k dobrému čištění postačí jen několik málo přípravků. Ze všeho nejdůležitější jsou chlorové tablety, které vodu dezinfikují. Věřte nebo ne, ale koupání bez bakterií je daleko příjemnější a bezpečnější.
plot u bazénu

Pozor na vlasy

S chlórem se váže jedna zajímavost. Jedná se o velice efektivní dezinfekci, která však může dělat i menší problémy. Nejenže může dráždit pokožku u jedinců, kteří mají trochu citlivější kůži a rovněž může za zčervenání spojivek, ale také za jistých okolností může změnit barvu vašich vlasů. Nemusíte se lekat, neplatí to vždy a už vůbec ne pro každého. Pokud však máte vy nebo někdo z vašich blízkých, co bazén standardně užívají přebarvené vlasy na blond, měli byste se chránit čepicí. U dam je vhodné si vlasy ještě stáhnout nahoru do culíku. Jde o to, že vyšší koncentrace chlóru ve vodě může v kombinaci s peroxidem ve vlasech změnit jejich barvu na zelenou, po čemž asi příliš netoužíte.
skok páru do bazénu

Teplejší voda

V případě, že se vám zdá, že voda ve vašem bazénu je až příliš studená, můžete ji ohřát, a to hned několika způsoby. Nejjednodušší je použít klasický ohřívač, ale ten je jednak drahý, druhak má velkou spotřebu, takže se jeho zapnutí pěkně prodraží. Druhou alternativou pak je solární plachta, která dokáže v podstatě to samé za mnohem menší peníze. Navíc jako energii využívá pouze sluneční paprsky, takže její provoz je bez nákladů. Její nevýhodou však může být fakt, že není příliš efektivní ve dnech, kdy sluneční záření není příliš intenzivní. I tak se ale hodí například jako kryt proti pevným nečistotám.

6 Říj

Výroba kuchyní

Naše kuchyně se vám budou opravdu moc líbit. Nejen, že jdeme moderní cestou a nebojíme se vybrat i moderní věci pro vás, ale také uděláme všechno pro vaši spokojenost, takže pokud budete chtít kuchyň ve vysokém lesku, není problém, pokud dáte raději přednost rustikální kuchyni či nějakému jinému designu, tak uděláme všechno, co bude potřeba. Na první schůzku přijedeme k vám domů, takže nemusíte vůbec nic řešit, všechno bude skvělé a pro vás opravdu ideální volba.
příprava večeře
Rozhodněte se hned dneska. Navíc máme 3D návrh zdarma, takže i vy uvidíte, jak tohle všechno dopadne a jak to bude skvělé. Vyberte si tohle všechno hned. Chtěli bychom pro vás vymyslet opravdu hodně skvělých možností, tak se nebojte a rozhodně to udělejte. My vám poradíme. Navíjíme, jak si poradit s malým prostorem a tak dále. Všechno vyřešíme a uděláme tohle všechno ještě hned dneska a uvidíte sami, že my pro vás navrhneme takové řešení, které se vám bude moc líbit a bude pro vás tím správným řešením, takže se nebojte a prostě tohle všechno hned udělejte.
stará kuchyň

Prostor

V kuchyni trávíte opravdu hodně času, proto je hodně důležité, abyste tam měli prostor a měli všechno na svém místě. Měli dostatek skříní, šuplíků, spotřebičů a i tak tam, měli prostor na vyválení těsta a podobně, to je také důležité. My vám navrhneme tak dobře řešení, jak jen to bude ve vaší situaci možné. Navíc díky návrhu zdarma budete vidět, jak to bude vypadat, takže si to ani nemusíte představovat, my vám to prostě podle vašich možností a náročnosti ukážeme. Samozřejmě dokážeme zohlednit finanční stránku, takže se nebojte, že bychom vám navrhovali něco, co by nebylo ve vašich finančních možnostech, to se nestane. Výroba kuchyní od nás se vám bude prostě a jednoduše líbit. Rozhodně tohle dopadne skvěle, to je jasné. Budete opravdu spokojení. Určitě se podívejte na naše stránky, na kterých najdete ukázky prací, takže nemějte strach.

6 Říj

Výroba kuchyní

Naše kuchyně se vám budou opravdu moc líbit. Nejen, že jdeme moderní cestou a nebojíme se vybrat i moderní věci pro vás, ale také uděláme všechno pro vaši spokojenost, takže pokud budete chtít kuchyň ve vysokém lesku, není problém, pokud dáte raději přednost rustikální kuchyni či nějakému jinému designu, tak uděláme všechno, co bude potřeba. Na první schůzku přijedeme k vám domů, takže nemusíte vůbec nic řešit, všechno bude skvělé a pro vás opravdu ideální volba.
příprava večeře
Rozhodněte se hned dneska. Navíc máme 3D návrh zdarma, takže i vy uvidíte, jak tohle všechno dopadne a jak to bude skvělé. Vyberte si tohle všechno hned. Chtěli bychom pro vás vymyslet opravdu hodně skvělých možností, tak se nebojte a rozhodně to udělejte. My vám poradíme. Navíjíme, jak si poradit s malým prostorem a tak dále. Všechno vyřešíme a uděláme tohle všechno ještě hned dneska a uvidíte sami, že my pro vás navrhneme takové řešení, které se vám bude moc líbit a bude pro vás tím správným řešením, takže se nebojte a prostě tohle všechno hned udělejte.
stará kuchyň

Prostor

V kuchyni trávíte opravdu hodně času, proto je hodně důležité, abyste tam měli prostor a měli všechno na svém místě. Měli dostatek skříní, šuplíků, spotřebičů a i tak tam, měli prostor na vyválení těsta a podobně, to je také důležité. My vám navrhneme tak dobře řešení, jak jen to bude ve vaší situaci možné. Navíc díky návrhu zdarma budete vidět, jak to bude vypadat, takže si to ani nemusíte představovat, my vám to prostě podle vašich možností a náročnosti ukážeme. Samozřejmě dokážeme zohlednit finanční stránku, takže se nebojte, že bychom vám navrhovali něco, co by nebylo ve vašich finančních možnostech, to se nestane. Výroba kuchyní od nás se vám bude prostě a jednoduše líbit. Rozhodně tohle dopadne skvěle, to je jasné. Budete opravdu spokojení. Určitě se podívejte na naše stránky, na kterých najdete ukázky prací, takže nemějte strach.