Rubrika: Ekonomika

6 Kvě

Zákaznická karta se vyplatí

Když do nějaké prodejny chodíme často, vyplatí se pátrat po tom, zda nabízejí nějaké výhody pro věrné zákazníky. Někdy je to sleva na zboží v řádech stokorun. Zákaznické karty dnes již nabízí většina velkých obchodníků. Problémem je však když si kartu pořídíme a nevyužíváme, čímž přicházíme například o možnost, nasbírat si body a ty pak proměnit ve finanční slevu. Nejsou to zanedbatelné částky a prostřednictvím těchto karet můžeme hodně ušetřit.

dvacet pět procent

Nemáš účtenku nevadí

Možná se vám to také stalo, že jste od něčeho ztratili účtenku a nemohli tak například zboží reklamovat nebo vyměnit. Některým prodejcům stačí, když máte právě jen zákaznickou kartu, na které je nákup zaznamenaný a o uchování účtenky se pak už nemusíte starat.
pár na nákupech

Jiné výhody

Někde obdržíme slevu, která se zbožím nesouvisí, což může být například možnost levněji navštívit nějakou akci, nebo levnější pobyt v nějakém hotelu. Sleva na zboží v kamenné prodejně nebo e-shopu nebo sleva na předplatné časopisu. To je jen lehký výčet toho, co vše navíc můžeme někde dostat.

Zákaznické kartičky nám nabízí hodně a lidé je už někdy i odmítají, je to rozumné v případě kdy do prodejny běžně nechodíme. Když máme svoji oblíbenou prodejnu, nebo lékárnu, vyplatí se kartičku si pořídit a nezapomenut si slevy na internetových stránkách prodejce využít. Důležité pravidlo je ale nosit kartičky neustále u sebe a automaticky je prodejci dát. Někteří se ptají, zda máte kartičku a jiní ne, sami si na to myslete a můžete tak díky tomu ušetřit.
padesát procent

Hledejte si, zda nenabízí prodejna nějakou slevu pro věrné zákazníky a nechte si zasílat informační e-mail. Dobrá akce by vám totiž mohla uniknout, a to by bylo škoda. A když, hlídejte si platnost slev, někdy jsou omezené nějakých datumem a neochotný prodejce o tom neinformuje. Možná vám už tímto způsobem unikla finanční sleva, o které jste neměli ani tušení.

6 Kvě

Pokřivená ekonomika

Mám své představy o tom, jak by měla ekonomika fungovat. A protože se v těchto názorech (přinejmenším zdánlivě) liším od většiny naší společnosti, je mi často nedobře na duchu.
Domnívám se třeba, že by měli být zloději stíháni a zavíráni. Jenže je mi až k pláči z toho, jak často se tak neděje. U těch tam nahoře, kteří si toho odklánějí až až a přesto nesedí v lochu, ale i na vysokých postech. A aby se u moci udrželi? Co dělají? Rozdávají „potřebným“. Ze společného a nejednou vysloveně z prázdného měšce. A je logické, že když někde dají víc, než je zdrávo, musí to jinde chybět.
oranžové prasátko
Přál bych si, aby byli v naší zemi podporováni praví invalidové. Když někomu chybí končetiny, když někomu z posledních sil mele srdce, když si někdo doslova nevidí ani na špičku nosu nebo neslyší ani to, co by slyšet chtěl, měl by mít ve slušné sociálně orientované společnosti právo na důstojný nebo alespoň snesitelný život. Jenže jaká je realita? Právě na těchto lidech se šetří, hanba mluvit. Protože se nedokážou bránit ani ozvat.
prasátko a eura
Důchodcům by měly být dány podmínky pro obstojné dožití. Jenže jak se zachází s těmito? Čekáte-li tu láteření nad jejich bídou, nečekejte. Protože ti, kdo dnes odcházejí do penze, slyšeli už uprostřed svého produktivního věku, že na důchody jednou nebude dost peněz a že si mají našetřit. A co se děje dnes? Dnes ty peníze už skutečně nejsou. A politici? Přidávají těm chudákům, kteří se na nějaké šetření vykašlali, více, než si země může dovolit. Protože je to spolehlivá část voličstva, již si je vhodné „koupit“. A mladším lidem se stejně jako kdysi říká, že si mají na stáří šetřit. Na důchod, kdy už nebude pro dluhy vůbec z čeho brát, který se stále odsouvá a mnozí se ho ani nedožijí.
Měly by se podporovat mladé rodiny. Jenže ty zřejmě „nevolí správně“ a proto jsou na tom nejednou hůře než ti, kdo jsou na zaslouženém odpočinku, nebo ti, kdo na práci v životě nesáhli.
světoví podnikatelé
Protože osoby eufemisticky nazývané jako „sociálně slabé“ panující režimy rovněž podporují. Vyplácí a proplácí jim kdeco. Jako tradičně z peněz těch, kdo pracují, a také na dluh, protože se na to často nedostává.
Prostě žijeme v prapodivné ekonomice. Jež se sice nazývá sociální, ale přesto sociální sotva je. Protože jsou tu až příliš často živeni ti, kdo nemají právo cokoli žádat, a na skutečně potřebné se nedostává.
A pracující? Ty vem čert. Kdo by se o ty zajímal? Když z nějakého „nepochopitelného“ důvodu znechuceně bojkotují volby nebo volí ty „nepravé“ politiky. Ty, kteří by mohli vládnout v duchu zdravého selského rozumu.

30 Říj

I nebankovní úvěry jsou zajištěny

Pokud se člověk rozhoduje nad bankovní nebo nebankovní společnosti a na konec se rozhodne pro společnost nebankovní, měl by rozhodně počítat s tím, že jestli je něco, čím se musí u nebankovní společnosti ručit, pak je to nemovitost. Opravdu je to tak. Něco takového je ale zavedeno z toho důvodu, aby měli lidé motivaci zapůjčené peníze vrátit, protože pokud by tomu tak nebylo, daný člověk by přišel o střechu nad hlavou. Existuje mnoho lidí, kteří se již s něčím takovým setkali, a rozhodně se nejedná o nic příjemného. Věříme, že pokud byste si vsadili na nebankovní úvěr zajištěný nemovitostí Lightfinance, měli byste motivaci splácet tak, jako jiní.

moderní byt

Do problémů se člověk může dostat, i pokud zvolí bankovní společnost, ale zde není potřeba ručit nemovitostí, jako u společností nebankovních. Pokud si člověk vezme půjčku, měl by mít na paměti, že každý měsíc je zapotřebí odeslat určitou částku, aby se dluh alespoň o něco málo snížil. S půjčkou je to opravdu běh na dlouhou trať, protože ne každý je schopen některé splátky uskutečnit předčasně. Půjčky mnohdy bývají na několik desítek let, s čímž je potřeba počítat. Takovou půjčku by si měl člověk vzít pouze v odůvodnitelných případech. Je pochopitelné, že si chce člověk vzít půjčku například na dům nebo nový vůz. Jsou ale situace, na které se nevyplatí si půjčku vzít. Opravdu je potřeba brát si půjčku na dovolenou? Něco takového není dobrým nápadem.

dům na samotě

Promyslete si i vy půjčky, pokud byste do něčeho takového chtěli jít. Vždy je dobré zvážit nejen to, jakou instituci zvolíte, ale také kterou půjčku si vezmete. Už dávno neexistuje pouze jedna. Dnes je jich opravdu mnoho. Každá z nich má navíc zcela jiné podmínky, na což je potřeba myslet. I vy můžete mít půjčku, se kterou budete spokojeni. Je ale potřeba vše dostatečně promyslet a to zejména se splácením, abyste se nemuseli potýkat s nemilými problémy.

7 Srp

Zbavme se problémů

Čím méně má člověk peněz, tím více má problémů. To je dávno známá věc. A i když to zase až tak stoprocentně neplatí obráceně, i když je skutečností, že úměrně zvyšujícímu se množství vlastněných peněz problémy nemizí, ale jsou jen nahrazovány jinými, jako jsou obavy z toho, že o ně člověk přijde třeba v podobě krádeže, inflace nebo dejme tomu špatných investičních rozhodnutí, je rozhodně lepší, když je člověk dobře finančně situovaný.

Ten, kdo má peníze, se má prostě vždycky líp než ten, kdo je nemá. Na tom se určitě všichni shodneme, protože realita je už taková.

drobné mince

Ovšem realita současně není leckomu zase až tak příznivě nakloněná, a tak se kdekdo z nás nedočká příjmů, které by ho dokázaly plně uspokojit, ani kdyby se snažil ze všech sil. Nebýváme nijak závratně placeni, ba nejednou pobíráme v práci i pomalu almužnu, a to už ani nemluvě o těch, kteří marně shánějí i aspoň nějakou placenou práci. A když si tak někdo na dostatečně velké peníze nepřijde, má to vskutku těžké.

A aby to nebylo aspoň nezvládnutelné, aby nikdo nemusel rezignovat s tím, že prostě umře hlady, protože nedokáže potřebné peníze získat, jsou tu aspoň půjčky. Je sice pravdou, že jde pouze o dočasné řešení finančních problémů, že se půjčené peníze musí nakonec nevyhnutelně i splatit, ale jisté je tu to, že pomohou, když člověk neví, kudy kam. Tedy za předpokladu, že takový člověk ve finanční tísni takovou pomoc sežene.

eura bankovky

Což není jenom nějaké teoretizování. Je celá řada případů, kdy si lidé půjčit potřebují, ale stále nedokážou najít někoho, kdo by jim v tomto ohledu vyšel vstříc. Protože lidé ve finanční tísni nebývají ideálními žadateli, jen těžko prokazují, že dokážou získanou půjčku splácet.

Ale nabízí se tu i nejlevnější hypotéka FAHD, u níž se i u lidí v komplikované finanční situaci takové prokazování schopnosti splácet zvládnout dá, a to docela jednoduše. Tady se prostě dá do zástavy zájemcova nemovitost a vzápětí jsou peníze k dispozici. A je po problémech.

16 Lis

Hypotéka pro každého?

Hypotéky jsou už dlouhá léta hlavní úvěrové produkty většiny bank. Není se čemu divit, jsou to právě hypotéky, které do státního rozpočtu přináší nemalé finanční výnosy. Hypotéka je výhodná i pro druhou stranu, tedy pro samotného žadatele. V posledních letech se tak stávají velmi oblíbeným úvěrovým produktem. Pojďme si postupně představit jejich výhody.

puzzle dům

Hypotéku si mnoho klientů sjednává na několik desítek let, je tedy v celku logické, že úvěrová sazba tu musí být nastavená jinak, než je tomu u běžných úvěrů. Zatímco u běžných spotřebitelských úvěrů začíná úroková sazba okolo 6%, hypotéky jsou v tomto směru daleko vstřícnější. Jejich úroková sazba se pohybuje kolem 3%. Splátky si povětšinou může klient rozdělit tak, jak je v jeho finančních možnostech. Hypoteční úvěr tak můžete splácet 10, 20 v některých případech i 30 let. Tady se však nabízí otázka, zda je dobré být po většinu produktivního života zatížen hypotékou.

podpis smlouvy

Pokud se zrovna nejedná o americkou hypotéku nebo americkou nebankovní hypotéku, ale o běžný úvěr na bydlení, je potřeba počítat i s dalšími omezujícími podmínkami, které mohou při neznalosti úvěrového trhu mnohé zaskočit. Jednak je potřeba počítat s faktem, že čerpání peněz může být jen za účelem, které ve smlouvě přesně vytyčuje banka. Ve většině případů se tedy jedná o koupi nemovitosti, rekonstrukci či stavbu. Některé banky navíc peníze uvolňují peníze z úvěru postupně dle jednotlivých etap stavby. Což také nemusí být pro každého zrovna přijatelné.

V případě, kdy nechcete být příliš svazováni podobnými restrikcemi, je na pováženou, zda nezvolit raději jiný úvěrový produkt. Jednou z možností může být už dříve zmíněná americká hypotéka. Její výhodou je hlavně její benevolentnost. Chcete cestovat, studovat nebo plánujete rekonstrukci? Tak právě americká hypotéka vám k vašemu snu může velmi snadno dopomoct.

19 Čvc

Jak řešit finanční problémy?

K tomu, aby si člověk zkomplikoval svoji ekonomickou situaci, stačí i jenom velice málo. Ba nejednou se o to ani nemusí ‚zasloužit‘, nejednou mu takové problémy mohou způsobit i jiní bez jeho vlastního přičinění. Ovšem na řešení podobných potíží pak člověk zůstane nejednou docela sám. Jakmile se mu nedostává peněz, dají od něho mnozí ruce pryč. A to nejen lidé v jeho okolí, ale klidně i nejedna z finančních institucí.

Kamkoli se člověk obrátí se žádostí o půjčku, jíž by vyřešil své momentální problémy, všude nejednou dostane zamítavou odpověď. Někdy přímočarou, někdy zaobalenou, ale to nic nemění na tom, co následuje. Tedy třeba i na naprostém pocitu zmaru.

evropské jednocenty

Ovšem nikdy není tak zle. I kdyby na tom byl dotyčný sebehůř, nikdy není vše ztraceno. Protože se tu kromě jiných alternativ nabízí třeba i nebankovní americká hypotéka Hypotekybezregistru.cz. A ta je řešením, které může přijít vhod každému z nás. Každému bez výjimky. I ti, kdo by u jiných nabídek neměli šanci uspět, tu mohou přijít k penězům, a to i za velice příznivých podmínek. A stačí k tomu vlastně docela málo.

Aby člověk takovou hypotéku získal, potřebuje vlastně jenom dvě věci: nemovitost, kterou by dal coby záruku řádného splácení do zástavy, a příjmy, z nichž bude možné splácet. Což je – jak mi jistě dáte za pravdu – něco, co dokáže splnit leckdo z nás.

ležící mince

Jakmile v těchto ohledech člověk vyhovuje, nemusí se obávat zažádání právě o tuto nebankovní pomoc. A to proto, že zde snadno a rychle získá tolik potřebné finance na překlenutí těžkých časů. Dotyčnému tu totiž za výhodných podmínek půjčí třeba až sedmdesát procent odhadní ceny takové zastavené nemovitosti, s možností splácet to pak třeba i dlouhých třicet let po malých částkách.

A řekněte sami. Kdo by tomu dokázal odolat? Když je to tak jednoduchý způsob, jak skoncovat s dočasnými finančními těžkostmi.

6 Bře

Řešení finančních potíží v krizi

Finanční krize přijde. Všichni to víme, ekonomika totiž nemůže růst do nekonečna a bohužel někdy klesnout musí. A dotkne se to většiny z nás. Mzdy přestanou růst, ale ceny se snižovat nebudou. Co když se v této době dostanete do finančních potíží?

tlačení dluhu

V první řadě se nevzdávejte a snažte se peníze si vydělat. Nejjednodušší varianta je najít si druhou práci či brigádu. Pokud tedy máte tu možnost a podaří se vám něco sehnat. Jedná se o nejsnazší způsob jak se dostat z krizové situace, kdy v rodině chybí peníze. Problém je ale v tom, že peníze se k vám dostanou až v době výplatního termínu – další měsíc. A pokud potřebujete peníze opravdu akutně a hned, pak vám budou chybět právě teď a ne až příští měsíc. V tomto případě máte těžší pozici. Málokde vyplácí peníze hned po směně. Jak řešit finanční tíseň Americka-nebankovni-hypoteka v tomto případě? Především se snažte najít si jiný zdroj financí. Pokud to nejde jinak, můžete si půjčit peníze od rodiny, popřípadě od přátel. Ideální jsou bezúročné půjčky, které bude jednodušší splatit právě příští měsíc po větší výplatě. Snažte se své závazky splácet co nejrychleji.

rvačka o peníze

Pokud nemáte ani možnost půjčit si od rodiny, pak se můžete uchýlit k půjčce od bankovní či nebankovní společnosti. Tento krok si ale před půjčením velice rozmyslete, protože se můžete velice jednoduše dostat do dluhové pasti. Splátky jsou totiž neúprosné a úroky jsou mnohdy pro spoustu rodin vyloženě smrtelné. Pokud můžete, vyhněte se této možnosti už kvůli tomu, že banky vám většinou při nízkých příjmech nepůjčí a nebankovní společnosti mají opravdu tvrdé podmínky, kdy je každé zpoždění se splátkou často hodně tvrdě zpoplatněno. Navíc velice rychle přijdete na to, že se tyto půjčky nevyplatí. Uchylujte se k nim až v době, kdy opravdu nemáte jinou možnost a již jste vyzkoušeli všechny ostatní možnosti.

16 Zář

Pracovní úrazy se stávají

V podstatě každý, kde je zaměstnaný, by měl být pojištěný svým zaměstnavatelem. Na to je zkrátka zákon a ten by se měl dodržovat. Ne vždycky je tato skutečnost naplněna a mnohdy může být i ovlivněna z různých stran. Jenomže úrazy se stávají a rozhodně je nikdo nevyhledává nebo v nich nemá zálibu. Pokud se stanou v zaměstnání, to znamená, že při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s nimi se zaměstnanec zraní, jedná se o pracovní úraz. Zákoník práce stanovuje zcela jasně odpovědnost zaměstnavatele za újmu, která pracovním úrazem vznikla. Rozhodně není pracovní úraz, když se zaměstnanec vzdálil ze svého pracoviště a tam se mu něco přihodilo.

hasiči, kteří nacvičují zásah a lidé jak na ně koukají

Kdo je odpovědný za úraz?
Je to celkem sporná otázka a také ji někteří zaměstnavatelé využívají ve svůj prospěch, když nechtějí uznat tu možnost, že se jedná o pracovní úraz. Je pravdou, že za většinou úrazů může stát i porušení nějakých zákazů nebo pokynů, které měly vést k bezpečnosti práce. Ty by měl zaměstnavatel kontrolovat a také poskytnout dostatečné školení.

Přirozeně pokud vznikne úraz v důsledku opilosti nebo pod vlivem opiátů, poté je viník jednoznačně jasný. V podstatě ale zaměstnavatel, pokud vidí takové pochybení, tak musí prokázat, že skutečně chybu udělal pracovník. Jinak nese stále odpovědnost on. Tím samozřejmě musí plnit závazky vyplývající z pojistné události. Pokud tak neučiní, zaměstnanec může požádat o pomoc odborníky https://www.poradnaodskodneni.cz/odskodneni-3/odskodneni-po-dopravni-nehode/trvale-nasledky-po-dopravni-nehode/, aby jeho záležitost prozkoumali, případně rozlouskli spor o pracovním úraze.

ruka, která má viditelné zranění

Odškodnění za úraz

V případě prokázání a uznání pracovního úrazu má zaměstnanec právo na odpovídající odškodnění. Samozřejmě rozhodující bude závažnost a typ úrazu, podle toho bude mít nárok na následující odškodnění.

 • Bolestné.
 • Náhradu za ztížení společenského uplatnění.
 • Náhradu ztráty na výdělku.
 • Náhradu účelně vynaložených nákladů.
 • Náhradu za věcnou škodu, pokud byla rozbita v souvislosti s úrazem.

10 Dub

Rozvíjet se a mít jistotu

V České republice je plno menších rodinných firem, kde jsou zaměstnaní téměř všichni členové rodiny a které si vedou poměrně dobře. Co je k založení firmy vedlo?
Může to být například:
Příběh rodiny, která začala podnikat v oboru, aby se v zachovala stará rodinná tradice.
Nebo to byl nápad a příležitost, jak si zajistit především
v existenční jistotu pro celou rodinu. Pak je tu přání, aby pokračování v daném byznysu bylo po další generace.
Ale určitě prim hraje to, jak si v z vytvořeného zisku splnit své sny a přání.
finanční plánek
Po “něžné revoluci” se vracel mnoha lidem v restituci majetek. Ti, kteří se rozhodli podnikat, tak si třeba ve vráceném objektu rozhodli pokračovat v tom, v čem podnikali jejich předkové.
Co je v první řadě nejdůležitější pro každou rodinnou firmu, tak to je především vzít do úvahy všechny klady, ale i zápory, které mohou nastat. Je potřeba si zvážit a uvědomit si, že tento závazek bude mít vliv na celou rodinu.
· V době úspěchu, ale i neúspěchu firmy, to pocítí všichni členové rodiny.
· Je velmi důležité vědět, že se nedá pořádně oddělit soukromí rodiny od podnikání, protože je to velmi úzce spjato.
· Dále by každý člen rodiny měl být vůči ostatním přirozeně tolerantní. Na druhou stranu zase musí vědět, že když bude potřeba, tak rodina ho podpoří.
· Rodinný životbude často ohrožen nejenom kvůli přemíře času, který je danému podnikání věnován, ale je tu mnohdy velký střet různých názorů na nějakou konkrétní situaci. Někdo to musí řídit a ostatní členové rodiny mají své úlohy rozdělené.
dokument v deskách

· Firemní problémy a jejich řešení se velmi často probírají nejenom ve firmě, ale i v soukromí. A tyto konflikty mohou vést i k rozpadu rodiny. Proto je velmi důležité si předem stanovit určitou mez, takže o po skončení práce vypnout a věnovat se pouze rodině.Chce se to doslova naučit a důsledně dodržovat to, na čem se všichni dohodli. Ale někdy to trvá hodně dlouhou dobu.
Dobře fungující rodinná firma je nejenom o toleranci, ale především o respektu k ostatním. Charakter každého jedince se zde prověří, jak podle úspěchu, tak hlavně při řešení problémů, které při podnikání nastanou.

5 Zář

Nebankovní úvěry skrývají mnoho zajímavých možností

Mnozí lidé chtějí mít krásné domy, automobily a jezdit na drahé dovolené. Jenže říct se jen to, že byste něco chtěli, a to byste získali, to není tak jednoduché. V dnešní době si člověk musí umět peníze obstarat, což je nejčastější problém, který všeobecně existuje. Možná právě proto jste dostali nápad, že byste si vzali americkou hypotéku. Myslíte si, že je to dobrý nápad? Proč byste měli mít o takový úvěr zájem a proč byste se měli naopak podívat po něčem jiném?

podpis smlouvy

Existují i jiné cesty, jak dosáhnout bohatství

Abyste si nemysleli, že úvěr je jediná cesta k tomu, abyste si mohli koupit, cokoliv jen budete chtít, pak se neváhejte zamyslet ještě nad dalšími možnosti. Je jich hned několik, avšak jak jsou reálné nebo nereálné, to už záleží jenom na vás:

 • Začít intenzivně šetřit = časově nejnáročnější, ale obecně nejreálnější
 • Vyhrát v loterii = velmi nepravděpodobné, ale nikoliv nereálné
 • Zdědit velké bohatství = bohužel, takové štěstí má jen málokdo
 • Začít podnikat a rozjet velký byznys = asi nejméně pravděpodobná a taktéž nejobtížnější cesta k tomu, abyste získali mnoho peněz

Říkáte si, že tohle vám nijak nepomůže k dosažení toho, abyste si mohli užívat nového bydlení a podobných drahých záležitostí. Nepomůže, ale přesvědčí vás to o tom, žetakřka jediná možnost, jak získat mnoho peněz, je právě skrze úvěr. Nyní proto úkol spočívá v tom, abyste vybrali úvěr, který je opravdu kvalitní, což je někdy taktéž velký oříšek.

puzzle

Kde, jak a s kým uzavřít smlouvu?

V současné době máte skutečně bohaté možnosti, neboť k dispozici již nejsou už jenom bankovní úvěry. Proto můžete mít zájem i o nebankovní americkou hypotéku, která dokáže splnit sny velmi efektivním způsobem. Tento typ úvěru je však vykoupený tím, že měsíční úročení bude poměrně nevýhodné, stejně jako další vlastnosti, které vás mohou relativně rychle odradit. Na druhou stranu, není se čehokoliv obávat, a pokud máte peníze na splácení, můžete jít s chutí do toho.

5 Zář

Nebankovní úvěry skrývají mnoho zajímavých možností

Mnozí lidé chtějí mít krásné domy, automobily a jezdit na drahé dovolené. Jenže říct se jen to, že byste něco chtěli, a to byste získali, to není tak jednoduché. V dnešní době si člověk musí umět peníze obstarat, což je nejčastější problém, který všeobecně existuje. Možná právě proto jste dostali nápad, že byste si vzali americkou hypotéku. Myslíte si, že je to dobrý nápad? Proč byste měli mít o takový úvěr zájem a proč byste se měli naopak podívat po něčem jiném?

podpis smlouvy

Existují i jiné cesty, jak dosáhnout bohatství

Abyste si nemysleli, že úvěr je jediná cesta k tomu, abyste si mohli koupit, cokoliv jen budete chtít, pak se neváhejte zamyslet ještě nad dalšími možnosti. Je jich hned několik, avšak jak jsou reálné nebo nereálné, to už záleží jenom na vás:

 • Začít intenzivně šetřit = časově nejnáročnější, ale obecně nejreálnější
 • Vyhrát v loterii = velmi nepravděpodobné, ale nikoliv nereálné
 • Zdědit velké bohatství = bohužel, takové štěstí má jen málokdo
 • Začít podnikat a rozjet velký byznys = asi nejméně pravděpodobná a taktéž nejobtížnější cesta k tomu, abyste získali mnoho peněz

Říkáte si, že tohle vám nijak nepomůže k dosažení toho, abyste si mohli užívat nového bydlení a podobných drahých záležitostí. Nepomůže, ale přesvědčí vás to o tom, žetakřka jediná možnost, jak získat mnoho peněz, je právě skrze úvěr. Nyní proto úkol spočívá v tom, abyste vybrali úvěr, který je opravdu kvalitní, což je někdy taktéž velký oříšek.

puzzle

Kde, jak a s kým uzavřít smlouvu?

V současné době máte skutečně bohaté možnosti, neboť k dispozici již nejsou už jenom bankovní úvěry. Proto můžete mít zájem i o nebankovní americkou hypotéku, která dokáže splnit sny velmi efektivním způsobem. Tento typ úvěru je však vykoupený tím, že měsíční úročení bude poměrně nevýhodné, stejně jako další vlastnosti, které vás mohou relativně rychle odradit. Na druhou stranu, není se čehokoliv obávat, a pokud máte peníze na splácení, můžete jít s chutí do toho.