Cestování po České a Slovenské Republice.

8 Čvc

Cestování po České a Slovenské Republice.

Nemáte rádi horka a nebo se děsíte dlouhé cesty do zahraničí za mořem? Nebojte se, krásnou dovolenou si můžete užít i v naší krásné republice, nebo u sousedů na Slovensku. A kam konkrétně vyrazit? Nezdá se to, ale máme tu spoustu možností, kam vyrazit a kde si to užít.

Hory

Pokud máte rádi kopce a nevadí vám trochu pohybu, pak se nebojte vyrazit do hor. Ano nemáme tady žádné extra velehory ale i ty naše „malé“ kopečky jsou naprosto skvělou variantou dovolené. Krkonoše, Šumava, Jizerské hory, Jeseníky, Beskydy… Máme tolik možností a každá z nich je naprosto plnohodnotnou variantou, protože každá nabízí úžasné možnosti zábavy. Sjezdy na koloběžkách, termální koupaliště, horské stezky v oblacích a další výlety, které určitě stojí za to vidět. Pokud chcete vyrazit trochu výše, pak se vypravte na Slovensko, které má přece jen trochu větší kopce.

tančící dům

Termály a koupaliště

Termální koupele a koupaliště obecně jsou u nás poměrně hodně rozšířené, především na Slovensku. Třeba Velký Meder nabízí i ubytování u termálů, takže si můžete užívat koupání po celé dny a nemusíte se do koupelí táhnout nijak daleko. Pokud máte rádi horskou přírodu, můžete zkusit třeba termální koupele ve Velkých Losinách, které jsou velice blízko do jesenických hor a tím pádem můžete spojit obě varianty dohromady.

hory

Města

Chcete zažít něco z kultury a užít si trochu cestování po městech v naší vlasti? Užijte si historická města jako je Olomouc, Praha, Brno a vypravte se na známé pohádkové hrady a zámky, jako je Bouzov, Karlštejn, Pražský hrad a další historická místa, která mají úžasnou atmosféru. Pokud máte náladu na hudbu, navštívit můžete hudební festivaly, koncerty pod širým nebem nebo třeba divadelní představení, kterých je přes léto hodně právě venku, v parcích a amfiteátrech pod širým nebem. Užijte si kulturu, kterou jindy, než v létě rozhodně nezažijete.

By