Jak cestovat levně, a přece shlédnout kus světa?

6 Kvě

Jak cestovat levně, a přece shlédnout kus světa?

Každý má jinou definici toho, co je levné, a proto je třeba si ujasnit, že tyto tipy jsou určené především pro bezdětné (dětem se stále ještě více zavděčíte pohodlnou postelí než myšlenkou na šetření) jedince či páry, kteří se snaží ušetřit co nejvíce to jde. Pokud máte na dovolenou průměrný rozpočet, můžete se stále řídit některými z těchto nápadů a mít tak více peněz na ostatní aktivity a poznávání světa.
dobrodružství dívek
Pro příklad se zaměříme na dovolenou ve Vídni – původní plán, který zahrnuje týdenní pobyt v hotelu se snídaní, a oběd a večere v restauracích, by pro dva vyšel na:
·         Cesta tam a zpět autobusem x2 – 600Kč
·         Hotel pro dva se snídaní x6 nocí – 25000Kč
·         Obědy, večeře pro dva x7 dnů – 8500Kč
Nyní se podíváme na to, jak by taková dovolená vypadala, pokud bychom se snažili co nejvíce ušetřit.
1.       Zabydlete se v autě nebo ve stanu – 25600Kč
Nejen že ušetříte za cestu autobusem, můžete se po cestě kdykoli zastavit a odpočinout nebo navštívit místo, které vás zaujme. Ne všude je povolené kempovat mimo vyznačená místa, nicméně přespání v autě na parkovišti je proveditelné téměř kdekoli.
2.       Využijte sprch a toalet u čerpacích stanic
Přestože by mohlo zabrat více času najít čerpací stanici která má čisté a příjemné sanitární vybavení, ušetříte tak za placení hotelu. Pokud se vám čerpací stanice nebude zamlouvat, můžete zavítat také do kempu, kde vás za malý poplatek nechají využít jejich sprch a toalet.
3.       Sbalte si s sebou trvanlivé jídlo – 8500Kč
Obzvlášť pokud se chystáte do města, ceny v turistických střediscích jsou často nepřiměřeně vysoké, a proto se hodí mít s sebou konzervy a dokoupit netrvanlivé potraviny v supermarketech, kde dostanete nejnižší možnou cenu.
věci cestovatele
 
Jak vidíte na příkladu, všechny ceny se dají prakticky eliminovat nebo minimálně snížit, pokud jste ochotni obětovat luxus. I přesto však vždy pamatujte, že je třeba mít s sebou pro jistotu rezervu v případě, že by se cokoli pokazilo nebo vám došlo, že přece jenom dáte přednost pohodlí a přesunete se do hotelu. Pokud se tak stane, levnější alternativou hotelového ubytování je kupříkladu AirBnb, které také někdy nabízí i snídani.
 

Nezařazené

By