Jak přimět psa pít i když nechce

6 Kvě

Jak přimět psa pít i když nechce

Stejně jako člověk, tak i jeho psí kamarád potřebuje při zvýšené námaze zvýšený příjem tekutin. Aby mohl podávat sportovní výkon, musí být dobře hydratován. To neznamená jen, že nemá žízeň. To je málo. Při běhu pes dechem vypouští velké množství tekutiny ve formě dechu. Pokud na to není připravený, bude za chvíli bez nálady, apatický a nebude ho to bavit. Pokud by se nechal přemáhat, hrozí samozřejmě i zdravotní problémy. Nejhorším obdobím pro dehydrataci je samozřejmě léto, ale ani v zimě se nevyplatí pitný režim našeho miláčka zanedbávat.
psí čenich
Nyní mi mnozí čtenáři namítnou, že pes ví, kdy se má napít, že vodu má stále k dispozici. Na to odpovím, ano, máte pravdu. Jenže pes neví, že se za chvíli před ním objevíte ve sportovním oděvu a třeba s kolem a že někam poběží. A i kdyby věděl, zvířata na rozdíl od nás nepřemýšlí dopředu. Své potřeby řeší tak jak přijdou. A na rozdíl od vašeho psa víte jen vy, že pojedete závod, kdy na nějaké odbočení k potůčku prostě nebude čas.
Psa na sportovní výkon musíme připravit.
Pejsek pozná, že se blíží jeho oblíbená činnost, když se u něj objevíte a v rukou budete mít postroje, ve kterých s vámi běhá nebo vás tahá na kole. Začne projevovat radost. Nechte ho při ní, jen mu doneste misku s vodou a do ní nasypte pár jeho oblíbených pamlsků, nebo třeba jen granulí. Nemusí být jich moc. Účelem je aby se je snažil z vody vylovit. Než se mu to podaří, spolyká spolu s pamlskami dostatečné množství vody aby jej stačila uspokojivě a do zásoby zavodnit.
Potom, co je pes dostatečně napojen, mu dopřejeme dvacet až třicet minut klidu. Je třeba, aby se voda dostala z žaludku do organizmu. Bude mít tak spokojený, volný pocit a nebudou hrozit komplikace s žaludkem, na který u psů musíme být vždy hodně opatrní.
výmarský ohař štěně
Po oné půlhodince můžeme pejska navléct do postroje. Je dobré z této přípravy udělat určitý rituál. Pes se na sportovní zátěž neuvěřitelně těší, tak ať si to užije od začátku.
Zavodnění pejska nepodceňujte v žádném ročním období. V letních měsících by se pejskovi mohlo krutě vymstít. Mějte na paměti, že pes v zápalu hry, nebo sportu si zpočátku nemusí všimnout nějaké indispozice. Díky dehydrataci tak může kolaps celého organismu nastat okamžitě.

By