Jak vybrat dětskou autosedačku

24 Bře

Jak vybrat dětskou autosedačku

Asi není třeba říkat, že jízda autem může být i nebezpečná. I když totiž budeme dodržovat veškeré dopravní předpisy, nemáme jistotu, že to samé udělají ostatní řidiči. Mnohdy stačí jen vteřina nepozornosti a dostaneme se do dopravní nehody, jejíž následky mohou být tragické. Je tedy pochopitelné, že se snažíme svou bezpečnost a především bezpečnost našich dětí během cest autem pokud možno zvýšit. Na to myslí i zákon, který určitá bezpečnostní opatření dokonce nařizuje. A jedním z nich je i vození dětí ve speciální autosedačce. To je speciální sedadlo s rozměry vhodnými pro malé děti, které lze přidělat k zadnímu sedadlu automobilu. Má speciální bezpečnostní pásy, kdy se používá čtyřbodový systém namísto klasického tříbodového.

 

dítě spící v autosedačce

 

Samozřejmě, automobily jsou vybaveny bezpečnostními pásy, a to i na zadním sedadle. Problém je, že ty jsou svými rozměry určeny pro dospělou osobu. Dítě jimi velmi snadno proklouzne, zvláště v případě nárazu, zatímco dětská sedačka jej udrží pevně. Není tedy divu, že její používání je dáno zákonem.

 

Je však jasné, že existuje mnoho druhů a typů od nejrůznějších výrobců. Vybrat tu správnou nemusí být vždy jednoduché. Můžeme se však řídit určitými doporučeními.

 

jeden z typů dětské autosedačky

 

V první řadě bychom neměli příliš dbát na peníze. Mějme na paměti, že kupujeme něco, co může našemu dítěti zachránit i život. Asi se shodneme, že na tom se šetřit v žádném případě nevyplatí. Na druhou stranu však ani neplatí, že nejdražší znamená nejlepší. Zajímat bychom se měli o certifikáty, které daná sedačka má. Ty nám totiž říkají, že byla skutečně testována podle nejpřísnějších kritérií a uspěla. V tomto případě si tedy můžeme být jisti kvalitou, o kterou by nám mělo jít v první řadě. Dále musíme zvolit vhodné rozměry. Rozhodně bychom neměli kupovat větší s tím, že „dítě do ní doroste“. To v tomto případě rozhodně neplatí. Při nákupu jej vezměte sebou a do sedačky jej ještě před koupí posaďte. Tak budete mít jistotu, že mu bude skutečně sedět.

By