Jaké zábradlí zvolit do interiéru a co všechno je potřeba uvážit?

14 Kvě

Jaké zábradlí zvolit do interiéru a co všechno je potřeba uvážit?

Zábradlí na schodišti by mělo být nejen z estetického hlediska, ale především proto, že zajistí bezpečí. Jaké zábradlí vybírat a na co si dát největší pozor?

Jaké zábradlí zvolit do interiéru a co všechno je potřeba uvážit?

Schodiště v domě může být výrazným prvkem a hodně záleží na tom, jaké zvolíte. Je potřeba uvážit, jaké zábradlí se bude hodit ke stylu interiéru a samozřejmě i to, zda vámi zvolené schodiště bude dostatečně bezpečné. Na schodištích se snadno stane úraz, který si samozřejmě nikdo nepřeje. Zvláště pokud máte děti, vybírejte co nejvíce obezřetně. Jaké jsou možnosti, a které materiály se nabízejí?

pexels-photo-6035309

Možností je celá řada

Interiérové zábradlí vybírejte i podle toho, jakému stylu dáváte přednost. Z materiálů se nejvíce nabízejí sklo, dřevo nebo kov, ne každý materiál se ale bude hodit všude. Je tedy potřeba uvážit celkový vzhled, protože zábradlí a celé schodiště jsou nepřehlédnutelnou součástí interiéru. Nevhodně zvolený materiál by pak jen zbytečně mohl být do očí.

Dřevo je přírodní materiál a dobře se kombinuje, jde o dostupný materiál, který ale vyžaduje zvýšenou péči, v moderních interiérech ale nebude vypadat příliš dobře, navozuje totiž dojem venkova a do interiéru přináší trošku přírody. Naopak sklo se výborně hodí moderních interiérů, i to se musí udržovat, například otisky jsou na něm vidět a tak jej bude potřeba leštit, cenově je dražší ale velmi dobře se kombinuje a to zejména s kovem. Kovové zábradlí je neutrální, hodí se téměř všude a bude si dobře rozumět s kovem. Je bezúdržbové a má i dlouhou životnost.

pexels-photo-1571460

Pozor na rozměry

Dobře si rozmyslete i to, jak bude zábradlí vysoké a zda bude vyplněné nebo bude mít jen sloupky či mřížky. Tohle je důležité především z bezpečnostního hlediska, u malých dětí může hrozit propadnutí nebo zaseknutí se mezi mřížkami, pokud budou daleko od sebe. Skvěle se ale dá pohrát s celkovým dojmem, zábradlí může být různě stočené, propletené a v tomto případě je dobré, když se využije kombinace materiálů, může to zajistit zajímavější vzhled a celkový dojem bude lepší.

Výběr zábradlí nemusí být tak lehký, jak by se mohlo zdát. Cílem by měla být bezpečnost, ta je vždy na prvním místě. Vhodně by se mělo dařit zkombinovat i schodiště se zábradlím a celkovým stylem interiéru.

By