Netradiční silvestrovská zábava

6 Kvě

Netradiční silvestrovská zábava

Silvestr u televize, nebo na náměstí se sklenkou svařeného vína, je spíše známkou nudy, v očekávání, že se o pobavení bude starat někdo druhý. Co raději vyměnit pasivní zábavu za něco akčnějšího, uvolnit se a spontánně rozesmát?
ohňostroj na nový rok

Dones R

Jeden z hráčů určí písmeno abecedy a ostatní se snaží donést v určitém časovém limitu co nejvíce předmětů, které začínají na toto písmeno. Tato hra se často objevovala na skautských táborech, ovšem Silvestr lze zpestřit tím, pochopitelně za vhodných podmínek a se souhlasem ostatních, že vítěz v každém kole svlékne jednu část oděvu z libovolně zvoleného protihráče. Hra se chýlí k závěru, jakmile první aktéři končí ve spodním prádle.
šampaňské sklo

Foukaná

Docela nevinná zábava, ale na Silvestra vás rozproudí do slušných obrátek. Budete potřebovat pingpongový míček, a pokud není k dispozici, tak alespoň kuličku z papíru. Dvě družstva se postaví proti sobě k hladkému stolu a snaží se předmět odfouknout na protější stranu směrem k soupeřům. Nevěřili byste, jak náročná legrácka vás čeká.

Ledová kostka

Silvestr se rozbíhá do slušných obrátek, alkohol v krvi je zatím jen náznakem, tak bychom mohli zkusit třeba ledovou kostku. Vytvořte dvě družstva, s počtem v každém z nich alespoň po čtyřech hráčích, a každému družstvu svěřte do rukou velkou kostku ledu (cca 7 x 7 cm.) Cílem hry je udržet led co nejdéle v pevném stavu. Prohrávají ti, kterým se led dříve rozpustí.

Fotografické experimenty

Ke hře postačí docela obyčejný foťák z chytrého telefonu. Kdo je na řadě, ten má za úkol vyfotit detail nějakého předmětu uvnitř vedlejších místností, a ostatní pak musí uhodnout, o co se jedná. Zdá se to na první pohled velmi primitivní, ovšem tento rébus bývá častokrát tak obtížný, že se jej nedaří rozluštit. Vyzkoušejte a uvidíte.
šumivé víno

Odvážný kvíz

Mohou se do něj pustit opravdu jen ti, kteří se navzájem dobře znají, a kde nehrozí žádné faux pas, nebo nepříjemné invektivy. Je známo, že takové soutěže bývají předzvěstí sexuálního sblížení a tomu se také přizpůsobují jednotlivé otázky kladené doslova na tělo. Hra spočívá v tom, že se spolu žijící pár otočí k sobě zády (na židlích) a na dotaz třetí osoby odpovídají každý sám za sebe pouze zdvižením ruky s kartičkou, kde je odpověď stručnou formou jako ANO nebo NE. Může jít o otázky např.: „Dáváte přednost dlouhé předehře, nebo jdete rovnou na věc?“ Anebo: „Preferujete raději klasického misionáře, nebo naopak často experimentujete?“ Hry podobného typu mívají na Silvestra nesmírnou oblibu, pochopitelně je třeba dodržet určitou úroveň, namísto vulgárních výrazů jsou mnohem působivější jemné niance, čímž dáváte také prostor nekonečné lidské fantazii.

By