O ceně betonových plotů rozhoduje především jejich montáž

7 Lis

O ceně betonových plotů rozhoduje především jejich montáž

Rozhodnete-li se postavit kolem zahrady plot z betonových desek, je to dobrá volba pro případy, kdy chcete zajistit soukromí a chránit objekt před okolními vlivy prostředí, jako je frekventovaná silnice nebo blízká průmyslová zóna.

A betonové ploty cena? Ta se odráží od toho, zda si budete objednávat jen komponenty, které sestavíte sami podobně, jako děti skládají stavebnice, anebo vsadíte na odborníky, kteří se zkušenostmi a potřebným vybavením zvládnou montáž i s přípravnými pracemi.

růže na plotě

Co obnáší přípravné práce – samotné vyměření stavby dle realizačního plánu vám nebude pravděpodobně činit tolik potíží, jako příprava podloží, srovnání a zpevnění terénu, výkopové práce a manipulace s betonovými panely. To vše na vás čeká, jestliže se rozhodnete pustit se do práce sami.

Ideální situace nastává tehdy, máte-li dostatek času, jste v dobré fyzické kondici, je stabilní slunečné a teplé počasí, stavíte oplocení na rovině, máte k němu dobrý přístup, při hloubení otvorů pro sloupky nenarazíte na skálu či balvan, nebo naopak na rašeliniště. Tehdy můžete práci zvládnout během volného víkendu i bez mechanizace, pokud nekladete panely na sebe příliš vysoko.

šeřík u plotu

Proč se vyplatí svěřit práci odborníkům – výše vyjmenovaný ideální stav totiž nenastává vždy, obvykle se vyskytnou nějaké komplikace. Výkopy pro sloupky vám může ztížit i pod povrchem skrytá navážka stavebních sutin, tvrdý jíl, pískovcové či opukové balvany. Deštivé a chladné počasí zas prodlužuje tvrdnutí betonu s ukotvenými sloupky. Značné obtíže vás mohou potkat u příliš měkkého podloží, jako je písek, blízkost potoka, spodní prameny, výskyt rašeliny – tehdy je nutné vyhloubit větší otvory, terén zhutnit navezenou zeminou a zvětšit průměr betonového valu pro ukotvení sloupku. S tím vším si odborníci poradí, mají k dispozici i mechanizační prostředky pro zvedání panelů do výšky a usazování do drážek.

By