Obálky nejsou jen na úplatky

19 Pro

Obálky nejsou jen na úplatky

Ať už jsme svázáni s internetem těsněji nebo se s tímto naopak jen tu a tam náhodou potkáme, je skutečností, že i dnes, stejně jako za dětství nás starších a za života našich rodičů a prarodičů, tu a tam musíme použít i tradiční obálku.
Tuto lze využít například k diskrétnímu předání nějakého toho úplatku, ale to teď na mysli nemám. Mám na mysli využití takové obálky v jejím nejtradičnějším smyslu. Tedy k tomu, abychom s někým korespondovali oním z módy vycházejícím způsobem.
ptáček s psaníčkem
I dnes se leccos posílá prostřednictvím pošty nebo podobně fungujících firem. A to z toho prostého důvodu, že papír či dokonce ještě objemnější zásilku virtuální sítí neprotlačíte, ani kdybyste se snažili sebevíc. A tak si prostě koupíme obálku…
barevné obálky
Obálku, která už dnes nemusí být jenom tím, čím bývala kdysi. Nemusí to být jenom onen kus poskládaného a slepeného bílého či nanejvýš jinak barevného papíru, do kterého se prostě vloží to, co chceme poslat, a je to.
Obálky jsou dnes už k mání všemožné a každý si tak může třeba na věru vybrat.
Někdo může chtít dejme tomu vysoce kvalitní obálku s vlastním logem. Co mu prodejci a výrobci v tu chvíli odpoví? No co asi? „Samozřejmě, proč by ne?“ Protože doba úzkoprofilového zboží už dávno pominula.
Jiný může chtít obálku plastovou… a proč by nebylo vyhověno i jemu, že?
Někdo pak chce třeba i obálku… To je jedno. I tomu lze vyhovět. Protože obálek je u nás k mání, co hrdlo ráčí. Ba snad i ještě víc. Lze si objednat jedno jediné balení stejně jako daleko více kusů, i se začerněnou vnitřní stranou, to aby nikdo nepovolaný nemohl takovou obálku prozkoumávat ani proti světlu, jsou tu i druhy ze silnější folie nebo s odnosným uchem, pokud je takový dopis třeba natolik plný lásky, že by ho jinak adresát ani neunesl, jsou tu obálky velké i malé, každopádně však opatřené kvalitním lepidlem a připravené chránit svůj obsah hezky po husitsku proti všem. Samozřejmě vyjma toho, komu je zásilka určena.
malování obálek fixou
Jistě, taková zásilka nemůže závodit s e-mailem, ale přesto i ona má díky své obálce své přednosti. Je třeba lehčí a skladnější než kartonová krabice, vyjde tak laciněji a je z ní méně odpadu. A uložíte do takových obálek i větší předměty. Tak velké, že kdyby je znal Bystrozraký, určitě by je používal minimálně k zasílání oblečení Dlouhému a Širokému.

Nezařazené

By