Plánovat se dá i dopředu

15 Zář

Plánovat se dá i dopředu

Je pravdou, že kojenec nebo batole nevyžadují tak velký rozpočet, jak se na první pohled může zdát. Je ovšem dobré vzít v úvahu, že dítě poroste a s ním bude samozřejmě třeba měnit nejen oblečení, ale zároveň vybavení. Ve většině času budou stejně v tomto nízkém věku trávit čas s rodiči a pokojíček bude spíše na spaní. Poté skutečně z počátku není třeba investovat do příliš drahého zařízení. Nicméně už nyní se dá ale myslet dopředu, že například vestavné skříňky budou sloužit klidně i ve vyšším věku, stejně tak jako psací stůl nebo prostory pro hraní. Je třeba uvažovat reálně o správném umístění světla, zásuvek a vypínačů, které například budou mít světelné kontrolky. Ty se dají později snadno nahradit.

zelená zásuvky

Na detailech také záleží

Dětský pokoj má být veselý a tak lze různě kombinovat barvy, včetně samotné malby nebo dekorací. Vhod pak přijde nabídka barevných rámečků nebo zkrátka vyhotovení zásuvek a vypínačů například z produktové řady UNICA color, které dokážou oživit ihned prostory. Vzhledem k tomu, že budujeme dětský pokoj a děti jsou skutečně velmi zvědavé a zvídavé, tak je třeba zabezpečit tyto elektrické prvky. Postačí zakoupit kryt, který neumožní dítěti přímý kontakt s elektrickým proudem. U dětí se totiž především dbá na zdravotní hledisko, a proto se vybírají nejen kvalitní materiály, ale i prozíravost je v tomto případě na místě.

barevné zásuvky

Nábytek by se mohl měnit až v pubertě

Dnešní trh nabízí skutečně nejen širokou škálu zařízení, ale především praktickou, jelikož se vyrábí nábytek například variabilní, nastavitelný nebo různě přizpůsobitelný vůči danému věku. Pravdou je, že jakmile se přiblíží pubertální věk, tak mnohdy představy rodičů jdou stranou, jsou pro potomky příliš zastaralé a jak jinak, než že to jsou nepraktické názory. Tady je čas na změnu a jiný prostor. Ovšem co může dokonale zůstat, budou úložné prostory a samozřejmě barevné zásuvky a vypínače. Jen občas bude třeba sehnat i správnou barvu kabelu od spotřebiče, což už může hraničit s rodičovským šílenstvím, jelikož to sehnat bude daleko větší umění, než vyměnit podobnou zásuvku.

By