Proč si vlastně stavět nějaké do země zapuštěné bazény?

11 Zář

Proč si vlastně stavět nějaké do země zapuštěné bazény?

Nejenže to zabírá spoustu místa na zahradě, občas to může být pěkná dřina ošetřovat a opravovat. Přes zimu to stejně zamrzne, takže to nejde využít. Anebo si můžete dopřát luxusu teplé koupele i v zimě, bude vás to však něco málo stát. Pokud vám ale nevadí vyhodit několik tisíc ročně jenom za údržbu bazénu v přijatelném stavu, tak jste samozřejmě z obliga.
nafukovací bazének pro děti.jpg

Nadzemní bazén je to pravé ořechové

Proč byste si měli rozkopávat zahradu, když si můžete jednoduše bazén za pár chvil rozložit, napustit vodou, zakrýt plachtou a až jej nebudete chtít nebo už bude příliš zima, tak jej jednoduše sbalíte a bude. A klidně tam můžete přes zimu vysadit brambory, místo vždycky bude.
hraní otce s dětmi.jpg
Se zabudovaným bazénem do země toho moc nenaděláte, ale tady si můžete klidně „lokaci“ vašeho zdroje letního pohodlí a fotek přemístit v závislosti na tom, kam vlastně chcete nebo na tom, kde je vám zrovna dobře a příjemně. Jen uvažte to, že si rozkopete zahradu, zabudujete bazén, abyste sledovali západy slunce se sklenkou vína, a nějaký chytrolín si přímo do výhledu postaví snad největší dům široko daleko. Přesně do cesty vám a vašemu ideálnímu výhledu. To se potom velmi blbě přemisťuje bazén. A nemusí to být ani soused, může se prostě jenom stát, že vám to tam začne vadit, například kvůli padajícímu listí. A co pak?
panáček v bazénku.jpg

Stačí plachta a na zimu schovat

Pokud nechcete, aby tam spolu s vámi plavaly žáby a listí ze stromů, vždycky můžete po koupání bazén přikrýt plachtou a nechat tak. Nic se do něj nedostane, nic se nedostane z něj – ideální. Vždycky je jednodušší bojovat s plachtou než s dírou v zemi, která zůstane po vašem bazéně, to je nutné si zapamatovat. A pokud byste náhodou zamýšleli pořídit si takový bazén, vždycky myslete na to, že stejně budete zadržovat vodu tam, kde by zadržována být neměla. Po skončení koupací sezóny tak aspoň vylijte vodu na záhony.

By