Řešení finančních potíží v krizi

6 Bře

Řešení finančních potíží v krizi

Finanční krize přijde. Všichni to víme, ekonomika totiž nemůže růst do nekonečna a bohužel někdy klesnout musí. A dotkne se to většiny z nás. Mzdy přestanou růst, ale ceny se snižovat nebudou. Co když se v této době dostanete do finančních potíží?

tlačení dluhu

V první řadě se nevzdávejte a snažte se peníze si vydělat. Nejjednodušší varianta je najít si druhou práci či brigádu. Pokud tedy máte tu možnost a podaří se vám něco sehnat. Jedná se o nejsnazší způsob jak se dostat z krizové situace, kdy v rodině chybí peníze. Problém je ale v tom, že peníze se k vám dostanou až v době výplatního termínu – další měsíc. A pokud potřebujete peníze opravdu akutně a hned, pak vám budou chybět právě teď a ne až příští měsíc. V tomto případě máte těžší pozici. Málokde vyplácí peníze hned po směně. Jak řešit finanční tíseň Americka-nebankovni-hypoteka v tomto případě? Především se snažte najít si jiný zdroj financí. Pokud to nejde jinak, můžete si půjčit peníze od rodiny, popřípadě od přátel. Ideální jsou bezúročné půjčky, které bude jednodušší splatit právě příští měsíc po větší výplatě. Snažte se své závazky splácet co nejrychleji.

rvačka o peníze

Pokud nemáte ani možnost půjčit si od rodiny, pak se můžete uchýlit k půjčce od bankovní či nebankovní společnosti. Tento krok si ale před půjčením velice rozmyslete, protože se můžete velice jednoduše dostat do dluhové pasti. Splátky jsou totiž neúprosné a úroky jsou mnohdy pro spoustu rodin vyloženě smrtelné. Pokud můžete, vyhněte se této možnosti už kvůli tomu, že banky vám většinou při nízkých příjmech nepůjčí a nebankovní společnosti mají opravdu tvrdé podmínky, kdy je každé zpoždění se splátkou často hodně tvrdě zpoplatněno. Navíc velice rychle přijdete na to, že se tyto půjčky nevyplatí. Uchylujte se k nim až v době, kdy opravdu nemáte jinou možnost a již jste vyzkoušeli všechny ostatní možnosti.

By