Vlastní byt je v dnešní době stále větší a větší luxus

10 Srp

Vlastní byt je v dnešní době stále větší a větší luxus

Je tomu už tak. Díky spekulantům s pozemky a nájmy se jejich cena a hodnota neustále zvedá a posunuje. A bude se posunovat nahoru ještě dlouho, dokud nezačne střední třída křičet hodně nahlas. Pak tato bublina opět splaskne a začne se zvedat nanovo. Samozřejmě pro vás je naprosto ideální se takovémuto „posouvání“ vyhnout pěkně smlouvou uzavřenou na několik let dopředu, ne každý majitel si však takovou příležitost vytřískat z vás víc nechá ujít. Kdo by si ji taky nechal?
nemovitost na prodej.jpg
Přeci jen je to váš příjem, i když polovinu stejně proinvestujete zpátky. Jenomže ceny nejdou zvyšovat donekonečna, o tom už jsme se jako svět několikrát poučili, ale opět to zkoušíme. Co naplat, někdo na tom tratí, někdo na tom získá. A dokud se neřekne výrazné STOP, tak se bude pokračovat, tak to prostě v tržní ekonomice je. Není na tom nic špatného, akorát kdyby tak rostly i platy stejně rychle.
klíče od domu.jpg

Mobilní domy a chatky

Moduly, mobilní domy, karavany a další mohou být jedním východiskem z této krize. Nepotřebujete stavební povolení, váš dům můžete kdykoliv „přesunout“ jinam, pokud se vám lokace přestane líbit a vůbec máte spoustu možností, které s domem na pevno určitě nemáte. Minimálně ta pohyblivost je jedno velké plus, zvláště pokud jste duše cestovatelská. Nikdy není pozdě na koupi něčeho takového a vždycky si „pojízdný“ domek můžete koupit jen tak, pro radost.

Koupit si vlastní

To je taky jedna možnost – využít ještě jakžtakž přijatelných cen (oproti tomu, jak budou vysoké za pár let) a koupit si vlastní s pomocí hypotéky či půjčky. Zabolí to sice dost a riskujete, že koupená nemovitost bude pěkný šunt, ale přeci jen to bude „vaše vlastní“, a dokud to bude vaše vlastní, vždycky se lépe dýchá než žít na cizím. Nemusíte především platit nájem, který je většinou tou největší položkou na celém účtu za každý měsíc.

Nezařazené

By