Výchozí aplikace

15 Čvn

Výchozí aplikace

Pro ty, kteří si ještě pořád neumějí nic pod tímto pojmem představit, tu mám rychlé vysvětlení. Výchozí aplikace jsou aplikace, ve kterých se nám automaticky otevře daný soubor. Asi jako nejčastější příklad zde mohu uvést například náš oblíbený internetový prohlížeč. Pokud někde otevřeme nějaký odkaz, tak se nám otevře v nějakém určitém internetovém prohlížeči, který máme nastavený, jelikož je prohlížečů spousta, každému vyhovuje jiný a právě ten si nastaví jako výchozí. Dalším příkladem zde mohu uvést náš oblíbený přehrávač videí či hudby, také je jich několik a my si můžeme vybírat právě výchozí.

business noviny

K čemu se nám vlastně vyplatí využívat výchozí aplikace? Pokud by výchozí aplikace nebylo možné nastavit, museli bychom se učit s několika programy či ručně neustále dokola otevírat soubor v naší oblíbené aplikaci. A jak si již dokážeme představit, nebyla by to úplně věc, kterou bychom chtěli dělat.

Jak nastavit výchozí aplikace ve Windows?

Většinou se nám zobrazí hláška o nastavení výchozí aplikace hned při spuštění dané aplikace, avšak pokud budeme chtít někdy tuto aplikaci změnit, stačí jít do nastavení výchozích aplikací a zde již můžeme výchozí aplikace upravovat.
prst na ikonách

Výchozí aplikace dle typu souboru

Někdy se nám stane, že si nevystačíme s nastavením základních výchozích aplikací, proto můžeme nastavit výchozí aplikace i dle typu souboru neboli dle koncovky souboru. Toto nastavení se nám může hodit, pokud například chceme nastavit výchozí aplikaci jen pro určitý typ souboru, jelikož jak jsme si již mohli všimnout, tak kupříkladu u videí můžeme nalézt několik typů souborů, jako příklad zde uvedu:.avi nebo.mp4.
Často se stává, že se nám nedaří spustit nějaký film z DVD, právě se může stávat, že nemáme nastavenou žádnou výchozí aplikaci, která by tento soubor otevřela.

Jak nastavit výchozí aplikace dle typu souboru ve Windows?

Opět půjdeme do nastavení výchozích aplikací, avšak zde vybereme možnost: „Nastavit výchozí aplikace podle typu souboru.“ Zde nám již pouze stačí vyhledat správný typ souboru a přiřadit k němu danou aplikaci.

Nezařazené

By