Zajímavosti týkající se bazénu

7 Dub

Zajímavosti týkající se bazénu

Uvažujete o koupi vlastního zahradního bazénu? Určitě se jedná o dobrou investici, které nebudete litovat. S vlastní vodní plochou jsou však spojené i různé starosti, ovšem také zajímavosti. Co se týče těch starostí, ty souvisí hlavně s hygienou. Je potřeba vodu neustále čistit, jinak se vám také může klidně stát, že se nakazíte nějakou nepříjemnou nemocí. Naštěstí k dobrému čištění postačí jen několik málo přípravků. Ze všeho nejdůležitější jsou chlorové tablety, které vodu dezinfikují. Věřte nebo ne, ale koupání bez bakterií je daleko příjemnější a bezpečnější.
plot u bazénu

Pozor na vlasy

S chlórem se váže jedna zajímavost. Jedná se o velice efektivní dezinfekci, která však může dělat i menší problémy. Nejenže může dráždit pokožku u jedinců, kteří mají trochu citlivější kůži a rovněž může za zčervenání spojivek, ale také za jistých okolností může změnit barvu vašich vlasů. Nemusíte se lekat, neplatí to vždy a už vůbec ne pro každého. Pokud však máte vy nebo někdo z vašich blízkých, co bazén standardně užívají přebarvené vlasy na blond, měli byste se chránit čepicí. U dam je vhodné si vlasy ještě stáhnout nahoru do culíku. Jde o to, že vyšší koncentrace chlóru ve vodě může v kombinaci s peroxidem ve vlasech změnit jejich barvu na zelenou, po čemž asi příliš netoužíte.
skok páru do bazénu

Teplejší voda

V případě, že se vám zdá, že voda ve vašem bazénu je až příliš studená, můžete ji ohřát, a to hned několika způsoby. Nejjednodušší je použít klasický ohřívač, ale ten je jednak drahý, druhak má velkou spotřebu, takže se jeho zapnutí pěkně prodraží. Druhou alternativou pak je solární plachta, která dokáže v podstatě to samé za mnohem menší peníze. Navíc jako energii využívá pouze sluneční paprsky, takže její provoz je bez nákladů. Její nevýhodou však může být fakt, že není příliš efektivní ve dnech, kdy sluneční záření není příliš intenzivní. I tak se ale hodí například jako kryt proti pevným nečistotám.

By