Co vás čeká při rekonstrukci bytové elektroinstalace

25 Led

Co vás čeká při rekonstrukci bytové elektroinstalace

Rozhodnete-li se pro rekonstrukci bytu v panelovém či cihlovém domě, nejprve si představy o novém uspořádání dobře rozmyslete a určitě se nezapomeňte poradit s odborníky, neboť při rekonstrukci je třeba respektovat širší souvislosti. Pokud uvažujete například o bourání příček či prolamování nosných stěn, protože i tyto úpravy jsou možné, musíte je bezpodmínečně zkonzultovat se stavební firmou, abyste nenarušili statiku celého domu. V současné době je mezi zákazníky vůbec nejoblíbenější rekonstrukce bytového jádra. Při rekonstrukci není dobré opomenout opravu či výměnu elektroinstalace.

nové kladivo

Je třeba pouštět se do rekonstrukce elektroinstalací?

V mnoha bytech je během rekonstrukce zjištěna řada problémů se stávající elektroinstalací. Bohužel si její původní tvůrci nedali příliš záležet, a tak se možná nevyhnete instalačním vadám, které budete muset za pomoci elektrikářů vyřešit. Všem pracím by měla předcházet revize elektroinstalace. Dřívější kapacita vedení a počtu zásuvek neodpovídá dnešním požadavkům moderní doby.

pronajatý pokoj

V domácnostech je instalována celá řada domácích spotřebičů, které sice spotřebovávají méně energie, ale většina z nich běží ve špičce. Navíc přibyly i další menší spotřebiče jako jsou počítače, televize, notebooky atd., což vede i k nevyhovujícímu počtu zásuvek https://www.lightpark.cz/vypinace-a-zasuvky-schneider-unica/, který zdaleka neodpovídá potřebám dnešních lidí.

Jaká vybrat světla do nového bydlení?

Pokud je to možné, zaměřte pozornost na halogenová světla, místo běžných žárovek. Snížíte tak spotřebu energie. K instalaci výkonnějšího vedení je praktické využít podlahové lišty s kabelovým vedením. Navíc do nich mohou být dodatečně instalovány již zmiňované zásuvky.

renovace sklepa

Stropní světlo v obývacím pokoji či ložnici může být nahrazeno nebo doplněno nástěnnými či stojacími lampami. Oblíbená jsou také světla vestavěná do sádrokartonových podhledů.

Co vás čeká při rekonstrukci bytové elektroinstalace
Ohodnoťte příspěvek

By